BEBEK YATAKLARIMIZ
BEBEK YORGANLARIMIZ
BEBEK YASTIKLARIMIZ

Neden usbedding baby?

Bebeklerin vücut ve omurga gelişimlerinde uyku çok önemli bir yer tutmaktadır. Doğumdan itibaren ilk 6 ay içerisinde, zamanlarının çoğunu uyuyarak geçiren bebeklerimizin uyudukları zeminin doğru olması çok bebek yatağı çok önemlidir.

Bu gereksinimden yola çıkarak; sağlıklı bebek yatağına ulaşabilmek için uzun süren ar-ge çalışmalarından sonra usbedding Baby Collection’ı oluşturduk.

Bebek Yatağında Kanserojene hayır !

Hayatımızın her alanına işlemiş olan kanserojen içerikli malzemelerin vücudumuza ne kadar zarar verdiğini biliyoruz. Bu nedenle usbedding bebek yataklarını üretirken tutkal, tela, sünger, silikon, elyaf gibi petrokimyasal ürünler kullanmayıp,Sadece organik pamuk, yün, kaz tüyü ve latex gibi doğal malzemeleri kullanmaktayız.

Bebek yataklarımız tamamen el işçiliği ile üretilmektedir.

Doğadan Malzemeler

Bebek yataklarımızda kimyasal maddelerle işlenerek elde edilen antialerjik özellikli kumaşlar kullanmayıp, organik pamuktan veya %100 pamuktan dokunmuş özel kumaşlar kullanıyoruz.

Bebek yorganı ve bebek yastıklarını üretirken elyaf dolgusu kullanmayıp, dolgu malzemesi olarak doğal malzemeler olan organik pamuk, yün ve kaz tüyünü kullanmaktayız.

Bu nedenle usbedding baby collection olarak sizin özneniz olan bebeğinize kusursuz doğallığı ürünlerimizle sunuyoruz.

Bunları biliyor muydunuz?

• Bebek yatakları ne çok sert, ne çok yumuşak olmamalıdır. Çok sert bir yatak yatağı; bebeğin kaslarını yorarak uykuya dalmasını zorlaştırırken, çok yumuşak bir bebek yatağı da ağız ve burnun içeri gömülerek bebeğin nefes almasını zorlaştırabilir. En uygunu, orta sertlikte bir bebek yatağı olacaktır.

• Bebek yastığı, bebek yatağının baş kısmının altına konarak bebek reflüsünü engellenebilir.

• Bebeklerin, ilk 6 ay ortalama 14 ile 16 saat arası uykuya ihtiyaçları vardır. Bu nedenle bu süreyi en çok alacağınız bebek yataklarında geçireceklerdir.

• Mükemmel gece uykusu, bebeğinizin oyunda öğrendiği bilgileri pekiştirmesini ve beyindeki nöronlar arasında yeni bağlar kurulmasını sağlar.

• Bebek yatakları, bebeklerin vucut gelişimine göre ortalama 5 sene kullanılmaktadır.